Lage koolstof ferrochroomprijzen in grote Chinese regio's op 28 april

Apr 29, 2025

Laat een bericht achter

Wat de evaluatie van 28 april laat zien

Ferrochroom met een laag koolstofgehalte wordt in China regionaal beoordeeld omdat de energiekosten, de lokale beschikbaarheid van chromiet en de transportafstand voldoende verschillen om een ​​echte spreiding tussen provincies te creëren. De beoordeling van 28 april registreerde reguliere koersen en reguliere transactieprijzen voor de FeCr55C0.25-kwaliteit met een chroomgehalte van 52% tot minder dan 60%, zonder dat er voor die datum aan beide kanten van de markt een verandering werd geregistreerd. Sichuan had de hoogst genoteerde bandbreedte van 13.700-13.800 CNY per ton met transacties tussen 13.600 en 13.700, terwijl Jiangsu 13.900-14.000 noteerde met transacties van 13.800-14.000. Gansu, Henan, Liaoning, Binnen-Mongolië en Shanxi kwamen allemaal samen op 13.600-13.700 voor offertes en 13.500-13.600 voor transacties.

Regionale offerte- en transactietabel

Product Cijfer Reguliere koers, CNY/t Reguliere transactie, CNY/t Regio Chroom bereik
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,700-13,800 13,600-13,700 Sichuan 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Gansu 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Henan 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Liaoning 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,900-14,000 13,800-14,000 Jiangsu 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Binnen-Mongolië 52% tot minder dan 60%
Ferrochroom met laag koolstofgehalte FeCr55C0,25 13,600-13,700 13,500-13,600 Shanxi 52% tot minder dan 60%

De regionale spread tussen de goedkoopste en de duurste provincie bedroeg op die datum ongeveer 300 CNY per ton op transactieniveau, oftewel ongeveer 2,2%. Dat is een normale werkspreiding en wordt doorgaans verklaard door de geleverde stroomkosten en door de erts- en reductantaanvoer van de plaatselijke fabrieken, en niet zozeer door kwaliteitsverschillen.

Referentie voor samenstelling met laag koolstofgehalte

Koolstof is het bepalende element in ferrochroom met een laag koolstofgehalte. De letters en cijfers in de kwaliteitscode beschrijven het nominale chroomniveau en het maximale koolstofgehalte, dus LC-Cr65V3 is een chroomkwaliteit van 65% met een maximum van 0,03% koolstof en LC-Cr60D50 is een chroomkwaliteit van 60% met een maximum van 0,50% koolstof.

Cijfer Cr min (%) Cmax (%) Simax (%) Pmax (%) Smax (%)
LC-Cr65V3 65.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V6 65.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V10 65.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V3 60.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V6 60.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V10 60.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D25 60.0 0.25 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D50 60.0 0.50 1.0 0.03 0.03

De samenstellingsstructuur volgt de kwaliteitslogica die wordt gebruikt in ferrochroomspecificaties, waaronder GB/T 5683 op de Chinese markt en ISO 5448 internationaal, waarbij de koolstofgehalteklassen afnemen met 0,03%, 0,06%, 0,10%, 0,25% en 0,50%. Een koper die koolstofarm materiaal bestelt voor roestvrij staal of voor het smelten van speciale legeringen, moet bevestigen welke koolstofklasse vereist is voordat hij de prijzen vergelijkt, omdat een verandering van 0,25% naar 0,03% koolstof de prijs doorgaans meer verandert dan de hierboven weergegeven regionale verschillen.

Wat bepaalt de prijs van ferrochroom met een laag koolstofgehalte

Vier kostenblokken domineren. Chromieterts en zijn chroom-tot-ijzerverhouding bepalen de grondstofbasis; erts met een hogere verhouding vereist minder raffinagewerk per eenheid chroom. Elektriciteit is het tweede blok, en het is de voornaamste reden dat regionale verschillen überhaupt bestaan, aangezien het smelten en raffineren energie-intensief zijn. Het reductiemiddel- en raffinageproces komt op de derde plaats: koolstofarme kwaliteiten worden gemaakt door processen waarbij koolstofopname wordt vermeden, zoals zuurstofraffinage of het gebruik van silicium-houdende reductiemiddelen, die meer kosten dan de standaard carbothermische route. Ten slotte drijft het koolstofgehalte zelf de kosten op, omdat elke stap naar beneden in de koolstofspecificatie meer koolstof verwijdert tegen hogere kosten en een lagere terugwinning. Vracht, verpakking, partijgrootte en betalingsvoorwaarden maken het geleverde aantal compleet.

Een offerte omzetten naar kosten per kilogram chroom

Omdat ferrochroom wordt gekocht vanwege het chroom, kan een prijsopgave per-ton alleen niet tussen de verschillende kwaliteiten worden vergeleken. De nuttige controle is:

Kosten per kg Cr=opgegeven prijs per ton / (1.000 x chroomfractie)

Neem de Shanxi-transactiebandbreedte van 13.500-13.600 CNY per ton bij een chroomgehalte van 52-60%. Bij 52% chroom komt 13.550 CNY per ton overeen met ongeveer 26,1 CNY per kg aanwezig chroom. Bij 60% chroom wordt voor hetzelfde geld ongeveer 22,6 CNY per kg gekocht. Dat is een verschil van grofweg 13% bij dezelfde factuurwaarde. Normaliseer altijd voordat u beslist welke regio of welke kwaliteit goedkoper is, en controleer het testcertificaat op het werkelijke chroomgehalte van de partij in plaats van te vertrouwen op de kwaliteitscode.

Veelgestelde vragen

Q:Wat betekent de kwaliteit FeCr55C0,25?
A: Het duidt op een ferrochroomkwaliteit met een nominaal chroomgehalte van 55% en een maximaal koolstofgehalte van 0,25%, geleverd bij een chroomgehalte van minimaal 52% en lager dan 60% in de hier geciteerde beoordelingen.

Q:Waarom verschillen de prijzen tussen Chinese regio’s?
A: Voornamelijk elektriciteitskosten, chromietinkoop en transportafstand. Op 28 april bedroeg het verschil tussen de hoogste en laagste provinciale transactiebandbreedte ongeveer 300 CNY per ton.

Q:Wat is duurder, 0,03% koolstof of 0,25% koolstofmateriaal?
A: De koolstofklasse van 0,03% is duurder. Het verwijderen van de laatste fracties koolstof vereist extra raffinage en vermindert de terugwinning, zodat de prijs stijgt naarmate het koolstofmaximum daalt.

Q:Hoe vergelijk ik offertes voor verschillende chroomgehalten?
A: Converteer elke offerte naar de kosten per kilogram aanwezig chroom door de prijs per ton te delen door 1000 keer de chroomfractie en vergelijk vervolgens op die genormaliseerde basis.

Q:Is de stukgrootte relevant voor de prijs?
EEN: Ja. Ferrochroom met een laag koolstofgehalte wordt gewoonlijk geleverd in brokken van 10-60 mm voor toevoeging aan een pollepel en convertor. Boetes en ondermaats materiaal hebben een andere prijsbasis en worden mogelijk niet door alle smelterijen geaccepteerd.

Q:Welke documenten moeten bij een partij ferrochroom met een laag koolstofgehalte worden gevoegd?
A: Een analysecertificaat met daarop chroom, koolstof, silicium, fosfor en zwavel, het partijnummer, het deeltjesgroottebereik en het nettogewicht per zak of vat.