Hoe duur is ferro-siliciumnitride?

Dec 05, 2025

Laat een bericht achter

Hier is eentabel met een samenvatting van de huidige (september 2024) Chinese exportprijzen van ferrosiliciumnitride (FSN), inclusief prijsvoorwaarden, productkwaliteiten, bestemmingsmarkten en belangrijke beïnvloedende factoren. Alle prijzen zijn gebaseerd op huidige marktonderzoeken, wisselkoersen (USD/CNY ≈ 7,3) en typische handelsomstandigheden.

Ferro Siliciumnitride (FSN) – Chinese exportprijzen vandaag (september 2024)

Nee.​
Bestemming / Regio​
Kwaliteit / Specificatie​
FOB-haven van China (USD/MT)​
CIF-bestemmingspoort (USD/MT)​
Typische verzendhaven​
Belangrijkste invloeden vandaag​
1
Indië​
Gewoon (Si₃N₄ ≈ 30%, 100 mesh)
1,100 – 1,300
1,250 – 1,450
Tianjin/Qingdao
10–15% invoerrechten; piekvraag naar staal na de-moesson
1
Indië​
Hoge zuiverheid (Si₃N₄ groter dan of gelijk aan 50%, 200 mesh)
1,800 – 2,200
1,950 – 2,350
Tianjin/Qingdao
Anti-dumpingrisico voor hoge zuiverheid; sterke lokale vraag
2
Vietnam​
Normaal
1,050 – 1,250
1,200 – 1,400
Fangcheng/Shanghai
Vrijhandelsovereenkomst tussen China en ASEAN=0% tarief; toenemende overdracht van staalcapaciteit
2
Vietnam​
Hoge zuiverheid
1,700 – 2,100
1,850 – 2,250
Fangcheng/Shanghai
Korte verzendafstand houdt de vracht laag ($ 50-80/MT)
3
Duitsland​
Normaal
1,300 – 1,500
1,450 – 1,650
Sjanghai/Ningbo
EU-anti--dumping 5-10% op hoge- zuiverheid; CE nodig
3
Duitsland​
Hoge zuiverheid
2,200 – 2,600
2,350 – 2,750
Sjanghai/Ningbo
Vraag naar premium vuurvaste materialen; hogere logistieke kosten
4
Italië​
Normaal
1,320 – 1,520
1,470 – 1,670
Sjanghai/Ningbo
De kracht van de euro drijft de prijs omhoog; CE-markering verplicht
4
Italië​
Hoge zuiverheid
2,250 – 2,650
2,400 – 2,800
Sjanghai/Ningbo
Kopers van hoogwaardige-metallurgie geven de voorkeur aan hoge zuiverheid
5
VS​
Normaal
1,400 – 1,600
1,550 – 1,750
Sjanghai / Lianyungang
ASTM A144-naleving; geen extra tarief; lange vracht
5
VS​
Hoge zuiverheid
2,400 – 2,800
2,550 – 2,950
Sjanghai / Lianyungang
Vraag vanuit de EV-batterijsector; zeevracht $ 200–300/MT
6
Canada​
Normaal
1,420 – 1,620
1,570 – 1,770
Qingdao/Shanghai
Wintervrachttoeslag +10–15%; behoefte aan schone grondstoffen
6
Canada​
Hoge zuiverheid
2,450 – 2,850
2,600 – 3,000
Qingdao/Shanghai
Vuurvaste upgrade gedreven door milieuregels
7
Saoedi-Arabië​
Normaal
1,200 – 1,400
1,350 – 1,550
Qingdao/Shanghai
Visie 2030 infraprojecten; nul lokale productie
7
Saoedi-Arabië​
Hoge zuiverheid
2,000 – 2,400
2,150 – 2,550
Qingdao/Shanghai
Import-afhankelijke markt; stabiele vraag
8
VAE​
Normaal
1,180 – 1,380
1,330 – 1,530
Sjanghai/Ningbo
Hub voor opnieuw-exporteren; GCC-tarief-gratis voor leden
8
VAE​
Hoge zuiverheid
1,950 – 2,350
2,100 – 2,500
Sjanghai/Ningbo
Prijzen die worden beïnvloed door de regionale her{0}}vraag naar export
9
Brazilië​
Normaal
1,250 – 1,450
1,400 – 1,600
Sjanghai/Shenzhen
De zwakte van de BRL verhoogt de landingskosten; gebruik door de ijzerertsindustrie
9
Brazilië​
Hoge zuiverheid
2,100 – 2,500
2,250 – 2,650
Sjanghai/Shenzhen
Vuurvaste materialen uit de mijnbouwsector; vracht $ 120–180/MT
10
Kalkoen​
Normaal
1,280 – 1,480
1,430 – 1,630
Lianyungang / Sjanghai
Staalproductie nummer 2 in Europa; transitrol voor Eurazië
10
Kalkoen​
Hoge zuiverheid
2,150 – 2,550
2,300 – 2,700
Lianyungang / Sjanghai
De risico's voor de scheepvaart in de Zwarte Zee beïnvloeden de stabiliteit van het vrachtvervoer

 

1. Wat is siliciumnitridepoeder?​

Definitie, eigenschappen en industrieel gebruik van Si₃N₄-poeder
Siliciumnitride poeder​ is eenkeramisch materiaal​ samengesteld uit silicium en stikstof in chemische vormSi₃N₄. In tegenstelling tot metallische ferrolegeringen is het eenniet-metalen, hoogwaardige-keramiekbekend om uitzonderlijke hardheid, thermische stabiliteit en mechanische sterkte.
Eigendom
Typische waarde/beschrijving
Chemische formule
Si₃N₄
Verschijning
Fijn grijs of gebroken wit poeder
Deeltjesgrootte
Micron tot submicron (afhankelijk van toepassing)
Dikte
~3,2 g/cm³ (-fase), ~3,3 g/cm³ (-fase)
Smeltpunt
Ontleedt ~1900 graden (smelt niet congruent)
Hardheid
~ 14–16 GPa (Vickers), Mohs ~ 9
Thermische geleidbaarheid
Hoog voor keramiek (20–30 W/m·K)
Elektrische eigenschappen
Uitstekende elektrische isolator
Belangrijkste kenmerken
Extreme hardheiden slijtvastheid.
Goede thermische schokbestendigheid​ - behoudt sterkte bij hoge temperaturen.
Oxidatiebestendigtot ~1200–1300 graden in lucht.
Lage dichtheid vergeleken met veel technische keramiek.
Primaire toepassingen
Industrie
Sollicitatie
Reden
Automobiel
Motoronderdelen (bijv. turbocompressorrotoren)
Hoge sterkte, laag gewicht, hittebestendigheid
Lagers
Hybride en volledig keramische lagers
Lage wrijving, lange levensduur, hoge snelheid
Snijgereedschappen
Wisselplaten voor het bewerken van gehard staal
Hoge hardheid, thermische stabiliteit
Elektronica
Substraten, afstandhouders in halfgeleiderapparatuur
Isolerend, hoge thermische geleidbaarheid
Medisch
Biocompatibele prothesen en instrumenten
Corrosiebestendigheid, biostabiliteit
Productiemethoden
Directe nitridatie​ van siliciumpoeder bij hoge T/P.
Carbothermische reductievan silica in een stikstofatmosfeer.
Gasfasereactie​ (bijvoorbeeld SiCl₄ + NH₃).
Siliciumnitridepoeder is de grondstof hiervoorgesinterde keramische onderdelen​ en coatings die worden gebruikt in omgevingen met hoge spanning en hoge temperaturen.

 

2. Hoe duur is ferrosiliciumnitride?​

Factoren die de prijs en typische marktbereiken beïnvloeden
Ferrosiliciumnitride (FeSiN)is over het algemeenduurder​ dan standaard ferrosilicium vanwege het extra stikstofgehalte en gespecialiseerde productieprocessen. Prijzen fluctueren afhankelijk van de grondstofkosten, energieprijzen en de marktvraag.
Regio
Ongeveer. Prijsklasse (USD / metrische ton)
Opmerkingen
China (belangrijkste producent)
1,400–1,800
Groot assortiment afhankelijk van N- en Si-gehalte, bestelgrootte
Indië
1,500–1,900
Invoerrechten en logistiek zijn van invloed op de uiteindelijke kosten
Europa
1,700–2,200
Hoger vanwege de nalevingskosten voor energie en milieu
VS
1,800–2,300
Meestal geïmporteerd, onderhevig aan tarieven en vracht
Midden-Oosten
1,600–2,000
Spotprijzen variëren afhankelijk van de regionale staal-/gieterijactiviteit
Prijsbeïnvloedende factoren
Si & N-inhoud: Hogere stikstof- en siliciumpercentages vragen om premie.
Zuiverheid: Lage Al-, Ca- en C-kwaliteiten kosten meer.
Formulier: Poeder is vaak hoger geprijsd dan klomp vanwege verwerking en verpakking.
Bestelvolume: Bulkaankopen (groter dan of gelijk aan 20 ton) ontvangen lagere eenheidsprijzen.
Vraag/aanbod: De staal-/gieterij-boom drijft de prijzen omhoog; recessies verminderen deze.
Energiekosten: De productie van ovens is elektriciteitsintensief.
Trend
De prijzen zijn relatief geweeststabiel tot stijgend​ (2023–2025) als gevolg van de toenemende vraag naarnodulair ijzer​ enstikstofgelegeerde staalsoorten.
Kopers moeten dit aanvragenhuidige offertesvan leveranciers en overweeglangetermijncontractenom zich in te dekken tegen volatiliteit.

 

3. Is ferrosiliciumnitride gevaarlijk?​

Overwegingen met betrekking tot gezondheid, veiligheid en hantering
Ferrosiliciumnitride​ isniet geclassificeerd als zeer gevaarlijk, maar er bestaan ​​bepaalde risico's vanwege de metaalachtige en fijne deeltjesaard ervan.
Soort gevaar
Potentieel risico
Mitigerende maatregelen
Mechanisch letsel​
Brosse klontjes/poeder kunnen snijwonden of oogletsel veroorzaken
Draag handschoenen, een veiligheidsbril en laarzen met stalen neuzen
Irritatie van de luchtwegen​
Inademing van fijn stof kan de luchtwegen irriteren
Gebruik een stofmasker/gasmasker bij stoffige werkzaamheden
Brandbaar stof​
Fijn poeder in de lucht kan ontploffen als het wordt ontstoken
Vermijd het creëren van stofwolken in de lucht; gebruik aarding/verbinding
Chemische reactiviteit​
Reageert langzaam met sterke oxidatiemiddelen; vrijkomen van stikstof bij sterke verhitting in de lucht
Niet mengen met sterke oxidatiemiddelen; zorg voor een goede ventilatie
Vochtgevoeligheid​
Oppervlakteoxidatie in de loop van de tijd in vochtige lucht
Opslaan in droge, afgesloten containers
Veiligheidssamenvatting
Beschouwdlage toxiciteit; voornaamste zorgen zijninademing van stof​ enfysieke behandelingsverwondingen.
Veilig voor gebruik in metallurgische processen waarbij het wordt toegevoegd aan gesmolten metaal. - snelle oplossing minimaliseert blootstelling.
Volg de standaard industriële hygiënepraktijken: PBM, stofbeheersing, goede ventilatie.
Regelgevende status
Niet vermeld als gevaarlijke stof onder de meeste veiligheidskaders voor de werkplek, maar leveranciers moeten dit wel biedenMateriaalveiligheidsinformatieblad (MSDS/SDS)details over de afhandeling en noodmaatregelen.

Door de juiste opslag en hantering is FeSiN een hanteerbaar materiaal voor industrieel gebruik.

 

Bezoekhttps://www.metal-alloy.com/voor meer informatie over het product. Als u meer wilt weten over de productprijs of geïnteresseerd bent in aankoop, kunt u een e-mail sturenmarket@zanewmetal.com. Wij nemen contact met u op zodra wij uw bericht zien.

 

Ontvang vandaag nog een offerte

 

Iron Silicon Alloy With 75 Silicon Silver Grey Powder For High Strength Alloy Steel Making

🏭 Waarom kiezen voor ZhenAn?

 

We hebben een sterke basis en een klant-gerichte servicementaliteit. Onze producten worden geëxporteerd naar Europa, Azië, Afrika, Australië en Zuid-Amerika, waardoor een hoge klanttevredenheid wordt behaald.
Daarnaast hebben we een professioneel R&D- en verkoopteam, evenals een eigen fabriek en laboratorium.
Elke partij producten ondergaat een strenge inspectie door ons kwaliteitscontroleteam.
Nadat we een reeks tests hebben doorstaan, worden onze producten aan klanten geleverd, waardoor de kwaliteitsborging wordt gegarandeerd.
Wij bieden op maat gemaakte producten met verschillende inhoud, normen en specificaties, afgestemd op de behoeften van de klant.

• Concurrerende prijzen
• Voorraadgoederen in meerdere specificaties
• Jarenlange productie- en exportervaring
• Volwassen R&D- en kwaliteitsinspectieteams die een stabiele en hoge kwaliteit garanderen

24-uurs onlineservice
• Vragen worden binnen 2 uur beantwoord.
• Snelste levertijden.
• Uitgebreide dunnefilmanalyse, materiaaltoevoer en probleemoplossende diensten- tijdens het coatingproces.
• R&D-diensten voor op maat gemaakte nieuwe verdampingsmaterialen.
• ISO 9001:2008 en SGS gecertificeerd; zuiverheid getest en veilig vervoerd.

één-oplossing

professioneel team

hoge kwaliteit