30 april Momentopname van de exportprijs van industrieel silicium
De exportnoteringen voor Chinees industrieel silicium daalden op 30 april over de hele linie. Elke kwaliteit in het actief verhandelde mandje liet een correctie zien, van een bescheiden USD 10 per ton op 3303 tot een verlaging van USD 50 op de chemische kwaliteit 2202. Alle cijfers zijn taxatie-inclusief, gratis- aan- de haven van Huangpu in Amerikaanse dollars per ton.
Een uniforme neerwaartse beweging is informatiever dan een enkele stap-. Wanneer alle vijf de cijfers in dezelfde sessie afnemen, is de bestuurder meestal de koperskant - die al verzekerd is van de voorwaartse dekking, de toekenning van aanbestedingen uitgesteld, of importeurs die wachten op een duidelijker beeld van de aanvoer-kosten - in plaats van een leveringsgebeurtenis die beperkt is tot één klasse.
Prijslijst van 30 april
| Cijfer | Belasting-inclusief offerte (USD/t) | Wijziging | Voorwaarden |
|---|---|---|---|
| 421 | 1440-1480 | naar beneden 20 | Huangpu-haven, FOB |
| 2202 | 2200-2300 | naar beneden 50 | Huangpu-haven, FOB |
| 3303 | 1450-1490 | naar beneden 10 | Huangpu-haven, FOB |
| 441 | 1340-1370 | naar beneden 20 | Huangpu-haven, FOB |
| 553 | 1270-1320 | naar beneden 30 | Huangpu-haven, FOB |
De relatieve rangschikking tussen de cijfers veranderde niet. De chemische kwaliteit 2202 blijft de hoogstgeprijsde inzending- vanwege het minimum siliciumgehalte van 99,5% en het fosforplafond van 0,004%, en 553 blijft met een minimum siliciumgehalte van 98,5% het goedkoopste. Die stabiliteit van de rangladder is nuttig: het laat zien dat de correctie eerder een parallelle verschuiving in de hele curve was dan een verandering in de waarde die de markt aan zuiverheid hecht.
Chemische samenstelling achter elke klasse
| Cijfer | Si (min, %) | Fe (max, %) | Al (max, %) | Ca (max, %) | P (max, %) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1515 | 99.6 | 0.15 | - | 0.015 | 0.004 |
| 2202 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.02 | 0.004 |
| 2203 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.03 | 0.004 |
| 2503 | 99.5 | 0.2 | - | 0.03 | 0.004 |
| 3103 | 99.4 | 0.3 | 0.1 | 0.03 | 0.005 |
| 3303 | 99.3 | 0.3 | 0.3 | 0.03 | 0.005 |
| 411 | 99.2 | 0.4 | 0.04-0.08 | 0.1 | - |
| 421 | 99.2 | 0.4 | 0.1-0.15 | 0.1 | - |
| 441 | 99.0 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | - |
| 553 | 98.5 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | - |
De cijfercode zelf draagt de specificatielogica: het eerste cijfer volgt het ijzerniveau, het tweede het aluminiumniveau en het derde het calciumniveau, dus een lager getal op een bepaalde positie betekent een strengere limiet voor dat element. Kwaliteit 1515 is de hoogste-zuiverheid met een minimum van 99,6% silicium, terwijl 553 de laagste-zuiverheidsklasse is die nog steeds in bulk wordt verhandeld met een minimum van 98,5% silicium.
Het lezen van de correctie
Parallelle verschuiving:Omdat alle cijfers daalden, kan deze beweging het beste worden verklaard door de timing van de vraag en niet door een verstoring van het aanbod in één product.
Grootte:een aanpassing van $10 naar $50 valt binnen de normale wekelijkse volatiliteit voor een grondstof die in stappen van $10 wordt genoteerd, dus een enkele sessie mag niet worden geëxtrapoleerd.
Bevestigingstest:de correctie is van belang als de volgende twee sessies op of onder deze niveaus worden afgedrukt en als het aantal aanvragen beperkt blijft.
Kosten verdieping:De energie- en reductiekosten vormen een praktische bodem, dus diepgaande veranderingen zonder een overeenkomstige input-kostenverandering keren meestal snel terug.
Controlelijst voor kopers voordat u een offerte accepteert
Bevestig de basis van het siliciumgehalte: de genoemde minimumwaarden van 99,0%, 99,2% of 99,5% zijn verschillende producten.
Bevestig de groottefractie: 10-100 mm klontjes, 1-3 mm korrels en gemalen poeder zijn niet uitwisselbaar.
Bevestig de verpakking: jumbozak, zak van 25 kg of stalen vat verandert de bezorgkosten.
Bevestig de analysebasis: certificering op warmte-niveau of partij-niveau, plus de feitelijk gebruikte testmethode.
Bevestig de laadhaven en het verzendvenster, omdat een prijs alleen vast is voor een genoemde haven en laycan.
Toepassingen en kwaliteitselectie
Metallurgisch silicium wordt voornamelijk verbruikt als legerings- en deoxiderende toevoeging aan staal, als siliciumbron in aluminiumlegeringen en als grondstof voor de siliconenchemie. Gebruikers van staal en gieterijen werken over het algemeen met 553, 441 of 421, waarbij een breder ijzer- en aluminiumraam het eindproduct niet beïnvloedt. Aluminiumlegeringen specificeren doorgaans 3303 of 2202, afhankelijk van het gietproces en het vereiste siliciumgehalte. Siliconenproducenten hebben chemische kwaliteiten met een laag fosforplafond nodig en betalen voor 2202 of hoger.
Een praktische regel voor inkoopteams is om de specificatie te schrijven rond het element dat het stroomafwaartse proces beperkt, en vervolgens de goedkoopste kwaliteit te kopen die daaraan voldoet. Over-koopzuiverheid is een van de meest voorkomende bronnen van vermijdbare kosten bij de aankoop van ferrolegeringen.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat betekent het kwaliteitsnummer zoals 421 of 553 op een offerte van siliciummetaal?
De drie cijfers coderen voor onzuiverheidsplafonds in plaats van rechtstreeks voor het siliciumgehalte. Het eerste cijfer verwijst naar het maximale ijzerniveau, het tweede naar aluminium en het derde naar calcium, dus klasse 421 laat meer ijzer en aluminium toe dan klasse 2202, terwijl klasse 553 de meest losse grenzen heeft van de gebruikelijke exportkwaliteiten.
Vraag: Zijn de cijfers van 27 april geleverde prijzen of FOB-prijzen?
Elke offerte in de tabel is een prijs-inclusief belasting- aan boord- in de haven van Huangpu. Zeevracht, verzekering, invoerrechten en binnenlandse levering op de plaats van bestemming zijn niet inbegrepen en dienen door de expediteur van de koper apart te worden opgegeven.
Vraag: Waarom is de prijs van klasse 2202 zoveel hoger dan klasse 421?
Kwaliteit 2202 is een siliciummetaal van chemische-kwaliteit met minimaal 99,5% silicium, een strakke aluminium- en calciumcontrole en een fosforlimiet van 0,004%. Dat zuiverheidsniveau is geschikt voor toepassingen op het gebied van siliconen- en aluminiumlegeringen, terwijl klasse 421 met 99,2% silicium geschikt is voor metallurgische en algemene legeringstaken waarbij een breder onzuiverheidsvenster acceptabel is.
Vraag: Hoe groot is een typische exportpartij metallurgisch silicium?
Standaardpraktijk is een 20 voet container met daarin zo'n 20 tot 25 ton klompen van 10-100 mm, of een lift van 25 ton geladen in big bags. Kleinere proefpartijen worden meestal duurder aangeboden omdat ze niet de vaste kosten van het binnenlands vrachtvervoer en de terminalafhandeling dekken.
Vraag: Is de opgegeven prijs al inclusief verpakking?
In de offertes wordt doorgaans uitgegaan van jumbozakken van 1.000 kg met een polyethyleen voering, of op aanvraag van geweven zakken van 25 kg. Stalen vatverpakkingen en vacuümverpakkingen worden afzonderlijk berekend omdat ze de verwerkingstijd en materiaalkosten verhogen.
Vraag: Welke documenten vergezellen normaal gesproken een Huangpu Port-zending?
Een handelsfactuur, paklijst, vrachtbrief, certificaat van oorsprong en een fabrieksanalysecertificaat voor silicium, ijzer, aluminium, calcium en fosfor zijn standaard. Het analysecertificaat moet worden afgegeven voor dezelfde warmte of partij die daadwerkelijk wordt verzonden.

